Chovatelská stanice sheltií Sněžný tygr

Členka organizace Šárka Dreslerová

Naše chovatelská stanice SNĚŽNÝ TYGR byla založena v roce 1993. V té době jsme měli blue merle sheltii a šarplaninského pasteveckého psa. Zvolili jsme proto název „Sněžný tygr“. „Sněžný“, kvůli barvě naší šeltie a „tygr“, pro velikost šarplanince.  Později jsme se věnovali pouze chovu šeltií, ale jméno nám již zůstalo.

Odchováváme  štěňátka v barvách: zlatá, tricolor a blue merle, ale těch  „zasněžených“ byla většina. Přece jen blue merle barva  je pro nás ta  nejkrásnější. My nemáme přepychový dům, ani luxusní psinec, ale milujeme naše šeltičky, jak jen můžeme. Oni nežijí u nás, ale vlastně my žijeme s nimi. Pevně věřím, že je X-tiletá práce našeho chovu vidět na těchto šeltiích.  Snad se Vám naše šeltičky budou také líbit ….

Naše první fena byla blue merle CH.nnel Blue Větrný dvůr.  Byla to zakladatelka našeho chovu.  Její nejúspěšnější synové byli Ch. French, Ch. Karsnnel Blue, a ICH. Icy Magic Sněžný tygr . Všichni blue merle barvy.

Druhá fena,  která se v našem chovu více uplatnila, byla zlatá CH. Besy u  Císařské cesty. Betty, jak jsme ji doma říkali, je matkou CH. Petr Pan a Red Candy Sněžný tygr .   K nim jsme si pořídili tricolorní  CH. Cascade  z Ďáblovy studánky, které se hned v prvním vrhu narodila (s „Icym“) blue merle fenka Shakira.

V současné době máme trikolorního C.I.B. , Grand Champion Marvitholl Yantar importovaného z Ruska.

A blue merle fenku CH. Kraecmerś Yatzy Yasmine importovanou z Dánska.

Náš nejnovější příspěvek je odchovaná trikolorní fenka Electra Sněžný tygr.

KONTAKT +420 724 232 755
Litoměřice
dreslerova.sarka@seznam.cz

VÍCE ZDE: www.shelties.cz